Tiské stěny a Děčínský Sněžník

Leží v horské poloze (600 m n. m.) nedaleko hřebene Krušných hor. Toto nevelké, komorní skalní město lze projít od Turistické chaty na východním okraji pohodlně za 1,5 -2 hodiny (asi 4 km, podle množství absolvovaných odboček a vyhlídek). Naučná stezka Velkými a Malými stěnami vás překvapí spoustou průchodů, převisů, otvorů, skalních bran a věží. Je ideální pro návštěvu s dětmi. Vrátit se můžete po hřebeni stěn po červené značce "výhledy na České středohoří". Přístupy jsou možné od Tisé nebo Turistické chaty, v létě je placený vstup.

V nedaleké obci Sněžník (parkoviště u Hraniční boudy) na náhorní bezlesé plošině začíná pohodlný výstup asfaltovou cestou o jedno skalní patro výše, na tabuli Děčínského Sněžníku. Z okrajů skal se postupně otevírají hloubkové výhledy na Saské Švýcarsko, Drážďany, České středohoří, Lužické hory a Krkonoše. Jeden z nejlepších výhledů v severní polovině Čech můžete ještě umocnit výstupem na rozhlednu z r. 1864. Z parkoviště tam a zpět je trasa dlouhá asi 4 km.

Z Tiských stěn lze dojít po značených cestách do oblasti Rájeckých a Ostrovských skal na hranici se Saskem. Na německé straně v údolí Bělé se nachází Herkulovy sloupy, jedny z nejlépe utvářených pískovcových věží skalních měst.

Trasa Labyrintem Tiských stěn na Děčínský SněžníkPartneři projektupřehled partnerů >

Český ráj
České Švýcarsko
Liberecký kraj
Broumovsko
Královéhradecký kraj
Středočeský kraj
CzechTourism