Pevnost Königstein

Pevnost Königstein se majestátně tyčí nad řekou Labe jen 13 km od česko-saské hranice. V dobách raného středověku patřila tato mohutná stolová hora dokonce k Českému království. Pevnost Königstein, rozkládající se na ploše 9,5 ha, patří mezi nejoblíbenější výletní místa v Sasku. Uprostřed bizarní krajiny Saského Švýcarska představuje atraktivní cíl pro turisty.

Pohodlné “dobytí” pevnosti usnadňují dva výtahy a parkoviště v její blízkosti. Na skalní plošině ve výši 247 metrů nad hladinou Labe se nachází více než 50 různých stavebních objektů, svědků minulých staletí: jsou to například nejstarší dochovaná kasárna v Německu (1589/90), první posádkový kostel v Sasku (1676) a nejhlubší studna v Sasku, hluboká 152,5 metru. Trasa podél hradeb pevnosti dlouhá 1,7 km nabízí fascinující výhledy na labské údolí, Saské Švýcarsko a výběžky východní části Krušných hor.

Pro návštěvu pevnosti Königstein počítejte alespoň dvě hodiny. Pevnost je dostupná téměř všemi dopravními prostředky. Zvláště romantická je cesta po Labi. Můžete přijet historickým kolesovým parníkem společnosti Saská parní plavba. Pevnost je pro české turisty dobře vybavena. Internetové stránky byly kompletně přeloženy do češtiny. V češtině je možné obdržet informační leták, orientační plánek a průvodce “Pevnost Königstein”. Oblíbené jsou rovněž audioprůvodce v českém jazyce.

Nejbližší stanice:

Stanice: Königstein, Reißigerplatz/Bahnhof

Linka: Turistická přeshraniční linka č. 217

Vzdálenost:

1,1km

Stanice: Leupoldishein, Gemeindezentrum

Linka: Turistická přeshraniční linka č. 217

Vzdálenost:

2,5km


Najít na mapě:

Kontakty:

Pevnost Königstein
Königstein
www.festung-koenigstein.de
Partneři projektupřehled partnerů >

Český ráj
Středočeský kraj
Královéhradecký kraj
Ministerstvo pro místní rozvoj
CzechTourism
České Švýcarsko
Broumovsko