Pověsti Českého ráje / audio nahrávka

Sdružení Český ráj přichází v těchto dnech s audio nahrávkami Pověstí Českého ráje. Připravilo je společně s mladým hercem Štěpánem Tučkem a hudebním producentem Štěpánem Bártou (Unbeatable Records). Prostřednictvím barvitého hlasu talentovaného herce ožívají již známé postavičky jako víla Jizerína, skřítci Titík a Jaspísek, obr Dráb, Čert, skřítek Pelíšek a další.

Nahrávky pověstí byly plánovaným novým produktem SČR pro nadcházející sezónu. K natáčení jsme se sešli začátkem března, netušíc, jak mnoho se do dnešních dnů změní. A nyní nám je jasné, že jsme udělali krok správným směrem a chceme jimi potěšit nejen dětské návštěvníky Českého ráje.

Tak pojďte a vydejte se s Černým rytířem do Hruboskalského skalního města, s loupežníky na Maloskalsko či s vílou Jizerýnou do Horního Pojizeří. Ve Votrubcově lomu na svahu Kozákova Vám jistě skřítci kamenáři pomohou najít nějakou achátovou pecku. Za čertem musíte ke kapličce na Zebín, za hodným vodníkem Čeperkou do okolí Kopidlna. Prohlédněte si v Prachovských skalách květinové zahrádky skřítka Pelíška i pískovcové skály nedaleko Mnichova Hradiště, které podle pověsti získaly jméno po hodném obrovi. Zastavte se na chvíli u studánky nedaleko zámku Humprecht, kterou hlídá sobotecký had. Na Mladoboleslavsko se podíváte se statečným postilionem. Budete-li mít štěstí, na bývalém nádvoří kumburského hradu potkáte bílou paní a třeba uslyšíte, co vypráví meluzína, když se prohání mezi čedičovými věžemi hradu Trosky.

Nahrávky si můžete pustit na dětském webu www.ceskyrajdetem.cz vždy u každé z pověstí nebo na YouTube kanále Sdružení Český ráj. Zaposlouchejte se, a na chvíli se přeneste do Pověstí Českého ráje. Přejeme Vám příjemný zážitek.


Partneři projektupřehled partnerů >

Liberecký kraj
Středočeský kraj
Český ráj
Broumovsko
České Švýcarsko
Ústecký kraj
Ministerstvo pro místní rozvoj