Zámek Adršpach

Zámek v Dolním Adršpachu, je podsklepená dvoupatrová renesanční budova z lomového kamene, která na první pohled zaujme svou dvoupatrovou pětibokou věží.

Na místě dnešního zámku stávala v 15. století tvrz pánů Berků z Dubé. Na začátku 17. století nechal Adam Bohdanecký zámek rozšířit. Další drobné úpravy pak proběhly za hraběte Prokopa Hartmana z Klarštejna roku 1825 a poslední úpravou prošel zámek v roce 1886. Dnešní podobu zámek získal, až když se stal majetkem rodu Nádherných, v jehož vlastnictví byl do konce 2. světové války. Poté sloužil jako ubytovna pro učně či archiv. V roce 2013 zámek odkoupila obec Adršpach a pustila se do jeho rekonstrukce. Dne 1. května 2014 byl zámek poprvé zpřístupněn veřejnosti.

V prostorách adršpašského zámku naleznete expozici lnářství a horolezectví, kavárnu, únikovou hru na téma Třetí princ v tajemném sklepení a jedno patro je  ponechané v historickém duchu časů rodu Nádherných. K dispozici je i zámecká knihovna, kde si můžete knížky zdarma půjčit, či vyměnit za již přečtené.

Na zámku se pořádají různé kulturní akce, výstavy, jarmarky, besedy a festivaly. V létě můžete navštívit letní kino na zámecké zahradě. Parkování na nádvoří zámku je zdarma. Samozřejmostí je wifi.

Tak se přijďte podívat!


Najít na mapě:

Fotogalerie:

Kontakty:

Zámek Adršpach
Partneři projektupřehled partnerů >

Ministerstvo pro místní rozvoj
Hobra Školník
Český ráj
Ústecký kraj
Liberecký kraj
CzechTourism
České Švýcarsko