Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Vyhlídková cesta - okruh Broumovskými stěnami přes Pasa a Pánův kříž

  • Náročnost trasy: středně obtížná
  • Doporučené kolo: MTB / trekingové
  • Délka trasy: 32 km
  • Převýšení: 631 m
  • Časová náročnost: 3 hodiny

Náročnost

Střední, fyzicky náročnější je stoupání v úseku Martínkovice - Pánův kříž. 

Trasa

Police nad Metují – Suchý Důl – Hlavňov – Honské sedlo – Amerika – Martínkovice – Slavný – Suchý Důl – Police nad Metují

Středně náročná trasa vede převážně po klidných vedlejších silnicích a lesních či polních cestách s četnými výhledy do Polické pánve a Broumovské kotliny. Náš cyklovýlet odstartujeme v Polici nad Metují, odkud se vydáme po červeně značené cyklotrase č. 4000 přes obce Suchý Důl a Hlavňov až na Honské sedlo (Pasa). Po místní komunikaci dojedeme na cykloturistické rozcestí Pod Pasy, zvlněná lesní cesta nás dovede kolem Hubertovy kaple a kamenné křížové cesty k osadě Amerika. Dále pokračujeme směrem obec Martínkovice, z jejího horního konce stoupáme pod vrch Koruna (trasa č. 4303). Zde navážeme na modrou trasu č. 4001, jež nás přivede k rozcestí Pod Božanovským Špičákem a Pánovu kříži. Po asfaltové cestě projedeme hřebenem Broumovských stěn až na Slavný, odtud sjedeme do Suchého Dolu a zpět do Police nad Metují.

Trasa č. 4001 - Vyhlídková cesta (32 km), v terénu modré značení  

"Vyhlídková cesta" částečně sdílí trasu a značení s cyklotrasou "Okruh Stěny". Vede ale více terénem, po lesních a kamenitých cestách v oblasti NPR Broumovské stěny. Na území NPR platí přísné ochranné podmínky, je zakázáno opouštět značenou trasu.
CZ