Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Nádherné ledopády v pískovcových stěnách a převisech v tmavých roklích zadního Českého Švýcarska se vytvářejí v průběhu chladných zim s vydatnou sněhovou pokrývkou. Maximální velikosti dosahují koncem zimy. Ty nejzajímavější naleznete na okruhu modré psaníčko, který prochází roklí Vlčího potoka s odbočkami k ledopádům, jež jsou v zimě označeny odbočnými směrovkami a názvy.

Okružní stezka ve své druhé polovině stoupá strmě k Brtnickému hrádku, ledopádu Opona a přes bývalý zámeček Šternberk dochází k rozcestí Ospalý jezevec, kde se okruh uzavírá. I s odbočkami měří tento okruh 8,5 km a v náročných zimních podmínkách počítejte raději se 3,5–4 hodinami Vašeho času, abyste si atmosféru náležitě vychutnali.

Přístupy k okruhu

  1. po žluté značce z osady Vlčí Hora (zastávka autobusu z Varnsdorfu a Krásné Lípy, jezdí denně) 2 km a stejnou cestou 2 km zpět, tj. celý výlet měří přibližně 12, 5 km.
  2. z vlakové zastávky Brtníky ( vlak jen v sobotu a neděli - ve směru od Děčína a Bad Schandau, každé 2 hodiny, s přestupem v Mikulášovicích dolním nádraží; ve směru od Rumburka každé 2 hodiny a ve směru od Krásné Lípy jen 2 spoje) po červené značce do Brtníků a dále po zelené, a potom zpět, tj. další 1 + 1 km. Celý výlet potom měří 10,5 km.

Vzhledem k častému výskytu ledových a kluzkých ploch dbejte zvýšené opatrnosti.

Doporučujeme, abyste nechali auto v Krásné Lípě a využili autobusovou či vlakovou linku. Silnice u Vlčí Hry je zejména o víkendech přeplněna stojícími auty a je to pro chodce i dopravu velmi nebezpečné.

Nejbližší stanice:
CZ