Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Rozhledna Janov

GPS souřadnice:
50°51'39,432"N
14°16'10,962"E

Rozhledna byla uvedena do provozu v prosinci roku 2013. Byla vybudována jako investice firmy Vodafone. Nachází se na místě, které se nazývá Janovský vrch a jehož vrchol leží v nadmořské výšce 320 metrů. Vyhlídková plošina rozhledny se pak nachází ve výšce 30 metrů a vede k ní 162 schodů. Na vrcholu Vás čeká, dle znalců zdejší krajiny, skutečně impozantní výhled. Uvidíte vrcholky Lužických hor a skály Labských pískovců s Pravčickou bránou. Třešničkou na dortu pro Vás bude pohled na stolové hory Saského Švýcarska. Nezapomeňte si vzít dalekohled... 

U paty rozhledny je umístěn výdejní automat na pamětní mince s vyobrazením rozhledny – stojí 50 Kč a vhazovat je možno pouze mince s nominální hodnotou 10, 20 a 50 Kč. 

Tato nová celoročně volně přístupná rozhledna se nachází na mírném návrší (Janovský vrch) na kraji obce Janov, cca 15km severně od Děčína. Celková výška rozhledny je 40 m, vyhlídka se nachází ve 30 metrech. Naleznete ji na žluté turistické stezce z Hřenska, která dále pokračuje do indiánské vesničky Rosehill v Hájenkách a do Divoké soutěsky řeky Kamenice s plavbou na pramičkách.

Z rozhledny je jako na dlani vidět Děčínský Sněžník, krásný výhled je i na Stříbrné stěny a Pravčickou bránu a samozřejmě na okolní obce. Vidět můžete také Růžovský vrch, část Lužických hor a stolové hory v Sasku. Rozhledna v Janově u Hřenska láká turisty také během zimy. Navštívit ji můžete, pokud teploty neklesnou pod mínus 10°C. Zaparkovat můžete v blízkosti areálu Golfu Janov a odtud je rozhledna již vidět. Samotná železná věž byla postavena na konci roku 2013. Provoz vyhlídky zajišťuje místní společnost Nord Bohemia Golf, s.r.o.
CZ