Sloup Nejsvětější Trojice na náměstí v Dubé byl postaven v roce 1726 Annou Kateřinou Sweerts-Sporckovou jako památka na morovou epidemii a požár, které zasáhly město. Sloup je zdobený sochami a v roce 1958 byl prohlášen kulturní památkou. Naposledy byl restaurován v roce 2018.
(foto: Jan Hlavíček)








