Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Do Bludných skal a na Hejšovinu už jen s rezervací

Národní park Stolové hory spustil 15. dubna on-line rezervační systém pro vstup do Bludných skal a na Velkou Hejšovinu. Inspirací byl rezervační systém v Adršpašských skalách.

V pondělí 11. dubna se v Adršpachu sešli zástupci správy CHKO Broumovsko, Národního parku Stolových hor ze sousedního Polska, Společnosti pro destinační management Broumovska a obce Adršpach. Společným tématem byl rezervační systém. Od 15. dubna byl spuštěn v sousedním Polsku rezervační systém na vstup na Velkou Hejšovinu a Bludné skály.

Rezervace vstupenek byla spuštěna na oficiálních webových stránkách NP Stolové hory v sekci turistika. Hodinový limit návštěvníků je stejný jako v Adršpašských skalách, tedy 400 osob na hodinu. Na rozdíl od systému v Adršpachu není v NP Stolové hory možné zároveň rezervovat parkování.


Kolegům jsme podrobně představili fungování našeho rezervačního systému. Dále jsme se věnovali informačním kampaním a reakcím veřejnosti na zavedení novinky. Polští novináři uchopili informaci spíše negativně, podobně jako někteří čeští novináři. Shodli jsme se, že v tomto případě i negativní kampaň dobře funguje na rozšíření informací. V případě Adršpachu však můžeme říci, že se vše v dobré obrátilo a lidé vnímají rezervační systém jako nutnost, která výrazně šetří přírodu a zlepšuje návštěvnický zážitek.

Spolu s polskými kolegy jsme také probírali, jak se bude vyvíjet letošní turistická sezona. Vzhledem k všeobecnému zdražování a bezpečnostní situaci ve světě očekáváme, že lidé dají přednost cestování po tuzemsku a jako vždy budou hojně vyhledávat přírodní atraktivity. Na závěr jsme se domluvili na vzájemném sdílení informací. S potěšením jsme přijali pozvání do Stolových hor a pochopitelně tam pojedeme s online vstupenkou…

Kateřina Menšíková
PR a média
Technické služby Adršpach s.r.o.
E-mail: media@adrspasskeskaly.cz
Tel.: +420 603 430 346
CZ