Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Od 1. dubna je spuštěn online prodej vstupenek i parkovného do Adršpašských skal. Reguluje se tím návštěvnost i doprava

Od 1. dubna si návštěvníci Adršpašských skal mohou zakoupit vstupenku na prohlídkový okruh online. Na nových webových stránkách je možné zakoupit i vjezd na parkoviště. Nákup online vstupenek a parkovného tak pomáhá s regulací návštěvnosti i dopravy. I nadále bude možné zakoupit vstupenky i parkovné na místě, hrozí ale, že bude vstup vyprodaný a parkoviště plná. Ve stejných dnech zároveň odstartovala mezinárodní informační kampaň, která o novinkách informuje ve čtyřech jazycích.

Adršpašské skály v minulosti trápily návaly návštěvníků a častý kolaps dopravy. Docházelo tím i k ničení přírody. Nový rezervační systém má za cíl těmto situacím zabránit. Díky tomu, že si návštěvníci budou moci zakoupit online vstupenku i online parkovné na určitý den a hodinu, očekáváme nejen rozmělnění návštěvnosti do celého dne, ale i zmírnění dopravní zátěže. Od 1. dubna je pro návštěvníky, kteří si zakoupí parkovné online, k dispozici jedno ze tří parkovišť na místě. 

„Nový rezervační systém uleví návštěvnosti v nejvytíženějších hodinách, díky tomu si návštěvníci výlet více užijí a bude to mít příznivý dopad i na místní přírodu,“ říká Kateřina Menšíková, koordinátorka cestovního ruchu v Technických službách Adršpach. 

Jak online prodej vypadá?

Návštěvníci si na nových webových stránkách koupí online vstupenku a pokud budou chtít, tak i online parkovací místo. Na webových stránkách je během nákupu možné zvolit datum a čas návštěvy skal. Každá online vstupenka i parkovné obsahuje speciální QR kód, jak pro snadnou kontrolu ve skalním městě, tak i pro otevření vjezdové brány parkoviště pro řidiče. Platba je bezpečná přes online platební bránu. S online nákupem vstupenky i parkovného návštěvník zároveň ušetří.

Prodej na místě zůstává zachován, hrozí ale vyprodání vstupenek

Stávající prodej na místě zůstane zachován. Hrozí ale dlouhé čekání ve frontě. Počet vstupenek na určitou hodinu bude omezen, a může se tak stát, že budou vstupenky na danou hodinu či den už vyprodané. Návštěvníci bez online vstupenek tak budou muset počkat několik hodin nebo přijet do Adršpašských skal až další den. Pro nákup online parkovného bude vyčleněno jedno z parkovišť na místě, a zájemcům je tak doporučeno si v případě volné kapacity parkoviště zakoupit parkovné online. 

Podpora alternativní dopravy a ochrana přírody

Nové webové stránky pod doménou adrspasskeskaly.cz, které byly spuštěny na začátku dubna, se zaměřují také na osvětu v ochraně přírody. Stránky návštěvníky zároveň motivovují, aby při cestě do Adršpašských skal využili alternativních forem dopravy a dorazili na místo vlakem, autobusem nebo na kole. Díky tomu očekáváme i menší výskyt kolapsům v dopravě.

 

Kontakt:

Kateřina Menšíková, Koordinátorka cestovního ruchu, TS Adršpach s.r.o.
Tel: + 420 603 430 346
E-mail: media@adrspasskeskaly.cz 
CZ