Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Podpora turismu v Českém Švýcarsku

Obecně prospěšná společnost spolu s Ústeckým krajem nyní intenzivně pracuje na spuštění motivačních nástrojů na podporu turismu po ničivém požáru v srpnu. Cílem je návrat turistů do regionu a podpora lokální ekonomiky během mimosezóny. Ústecký kraj na vouchery plánuje vyčlenit 3-5 mil. Kč. Zároveň probíhají další jednání o podpoře se státem na vouchery i kompenzace podnikatelům. Oba nástroje bude během října schvalovat rada a na konci října i zastupitelstvo Ústeckého kraje.

Podpora je určena pro návštěvníky destinace a ubytovatele, ale nepřímo se díky ní podpoří celý region - restaurace, místní obchody, regionální výrobci, kulturní akce, návštěvnost zámků a turistických cílů.

UBYTOVACÍ VOUCHERY


Co jsou ubytovací vouchery?

Jedná se o slevový voucher/poukaz ve výši 300 Kč na osobu a noc. Sleva je poskytována pouze na ubytování, nikoliv na stravu a další služby. Minimální délka pobytu jsou 2 noci a maximum 7 nocí v době od listopadu 2022 do konce června 2023 nebo do vyčerpání alokované částky. Na osobu se tedy jedná o příspěvek v rozmezí 600 – 2.100 Kč. O tuto částku zaplatí návštěvník méně u ubytovatele v destinaci České Švýcarsko. Návštěvník může slevu využít pouze jednou.

Jak to bude fungovat?

Proces rezervace ubytování a získání slev je jednoduchý. Po vstupu na speciálně vytvořený portál Pomáhej Českému Švýcarsku zájemce klikne na tlačítko „chci voucher” vyplní potřebné údaje, do e-mailu mu následně přijde e-mail s kódem, se kterým si na webu vybere jedno z nabízených ubytování. Pak se obrátí přímo na konkrétního ubytovatele, on-line, e-mailem či telefonicky s tím, že má tento slevový voucher a nahlásí jeho kód. Po e-mailem potvrzené rezervaci s daným kódem se lze ubytovat a čerpat slevu.

Kdo se může do projektu zapojit?

Projekt je určen pro všechny ubytovatele z destinace České Švýcarsko (od Petrovic a Tisé přes Děčín a Benešov nad Ploučnicí, dále České Kamenice, Hřenska a celého Šluknovského výběžku, viz mapa níže). Podmínkou pro ubytovatele bude uzavření smlouvy o ubytovacích voucherech s o.p.s. České Švýcarsko.

Kdy se dozvíte více?

Podrobnosti a instrukce pro ubytovatele a návštěvníky budou zveřejněné v druhé polovině října. Nyní pracujeme na přesných podmínkách, spuštění webu a webového rozhraní voucherů pro ubytovatele, které částečně převezmeme od Jihočeské centrály cestovního ruchu. V druhé polovině října proběhne uzavírání smluv se zapojenými ubytovateli a také série školení. Spuštění voucherů proběhne na začátku listopadu. Se spuštěním voucherů a dopravy zdarma bude spuštěn speciální web a infolinka pro ubytovatele i návštěvníky.
CZ