Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Muzeum stavebnice Merkur

Obec: Police nad Metují
GPS souřadnice:
50°32'6,914"N
16°13'56,246"E
Tel.: +420 491 541 262
E-mail: museum@merkurtoys.cz

Dovolujeme si Vás pozvat do Muzea stavebnice Merkur, které naleznete v Polici nad Metují. Stavebnice Merkur je nerozlučně spjatá s tímto městem, kde se od svého vzniku vyráběla. V roce 2020 firma slavila sté výročí od svého založení.

Roku 2021 byla zahájena komplexní přestavba expozice Muzea. V probíhající první etapě došlo ke zrenovování recepce podle konceptu architekta Zdeňka Rychtaříka. V budoucnu bude tento moderní, čistý styl použit ve všech prostorách Muzea. Nově je v Muzeu otevřena putovní expozice dřevěných hraček Woody s oblíbenými vláčkodráhami a pro menší děti tu je připravena herna s dřevěnými kostkami. Větší děti jistě potěší dílnička stavebnice Merkur. Od srpna 2021 je otevřena nová expozice důlní a těžební techniky v zrekonstruovaných sklepních prostorech. Pro příznivce modelové železnice je v Muzeu připravené velké klasické kolejiště Merkur a sbírka vláčků Merkur.

V Muzeu můžete spatřit repliku čočkostroje postaveného z Merkuru, na kterém profesor Wichterle odlil první hydrogelové kontaktní čočky. Další ukázkou toho, že Merkur není pouze hračka, je robot postavený týmem studentů z Litomyšle, který se svým projektem vyhrál v USA titul mistrů světa v robotice. V Muzeu stavebnice Merkur nalezneme i ikonické stavby jako je např. londýnský Tower Bridge, hrad Karlštejn či vysílač Ještěd. Největším lákadlem však asi zůstává Ocelové město postavené podle románu Julese Verna panem stavitelem Jiřím Mládkem.
CZ