Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Chaloupka Dáša

Obec: Teplice nad Metují
GPS souřadnice:
50°36'14,4"N
16°11'54,492"E
Tel.: +420 773 743 792; +420 606 711 788

Chalupa je situována v obci Nový Dvůr, která spadá pod Teplice nad Metují. Krásný výhled zajišťují lesy a louky, které jsou všude okolo. V chalupě se nachází předsíň, ložnice, obývací pokoj, kuchyň a koupelna. Venkovní odpočinek pak můžete strávit i za nepříznivého počasí pod pergolou, která navazuje na chalupu z její zadní části.

Ložnice a pokoje

V chalupě je zřízeno spaní pro 6 osob s možností dětské přistýlky (+1). 2 osoby se pohodlně vyspí na prostorné peci, která se nachází v prostoru mezi kuchyní a obývacím pokojem. Další 2 lůžka zajišťuje rozkládací pohovka s kvalitním futonem v obývacím pokoji. Dubová masivní postel, která se nachází v samostatné ložnici, zajišťuje spaní pro další 2 osoby. Pec, pohovka i postel mají rozdílnou tvrdost matrace, proto věříme, že se zde každý vyspí příjemně a pohodlně dle svých preferencí. Rozkládací dětská přistýlka je určena pro nejmenší (cca do 3 let) a lze ji umístit kdekoliv v chalupě – jedná se o klasickou cestovní postýlku.

Sociální zařízení

V objektu se nachází jedna koupelna se splachovacím WC. Koupelna je vybavena moderním sprchovým koutem a rohovou vanou s vířivou funkcí pro dvě osoby. V samostatné ložnici je menší umyvadlo. Ručníky jsou součástí vybavení koupelny, nemusíte tedy vozit své vlastní.

Vytápění

Objekt je vytápěn primárně pomocí krásných kachlových kamen umístěných v prostoru obývacího pokoje. Tato kamna jsou vytápěna dřevem, které je k dispozici v dřevníku za chalupou. Další možností vytápění je elektrické podlahové topení v kuchyni, předsíni, koupelně, ložnici a částečně také v obývacím pokoji. V letních měsících vytápění není nutné, za chladnějšího počasí stačí večer přitopit v kamnech. Naopak v zimě není od věci využít také podlahového topení, aby se v chalupě udržela příjemná teplota.

Doprava, parkování

Příjezdovou cestu k objektu tvoří asfaltová komunikace. Parkování je zajištěno hned vedle objektu na zpevněné ploše (parkování pro 2–3 auta bez problému). V případě sněhové pokrývky doporučujeme přibalit do auta sněhové řetězy, cesta se udržuje i v zimních měsících, ale auta bez pohonu 4x4 zde mívají problém s vyjetím mírnějšího kopce.
CZ